Verde Mate powstała z inspiracji naturalnym bogactwem najlepszych brazylijskich upraw ostrokrzewu. Ogromny, zróżnicowany kraj przyciąga barwnym folklorem i unikalnym na skalę światową ekosystemem. Każdy kolejny wyjazd do ojczyzny samby jeszcze silniej utwierdzał nas w przekonaniu, że tamtejsze yerby zasługują na szerszą ekspozycję. Postanowiliśmy więc stworzyć markę ucieleśniającą to, co najlepsze w mateistycznych tradycjach Brazylii.  Dziś z dumą oddajemy w wasze ręce długo wyczekiwany owoc współpracy z zaufanym plantatorem ze stanu Parana. “Verde” to po portugalsku “zielony”, a soczyste trawiaste zabarwienie suszu to jedna z cech charakterystycznych naszej marki. Zieleń to symbol Brazylii. Przebogaty w bujną florę kraj, w którym po dziś dzień miliony hektarów zajmują dziewicze lasy, od dawna określa się mianem “płuc ziemi”. Verde Mate jest formą uczczenia niezwykłości tego jedynego w swoim rodzaju miejsca.

To tutaj dorasta Verde Mate. Sielanka!

Tylko najwyższa jakość

W poszukiwaniu odpowiedniego kontrahenta przemierzyliśmy setki kilometrów dróg i bezdroży słynącego z yerba mate stanu Parana. Pragnęliśmy znaleźć kogoś, kto wyznaje takie same ideały jak my: szacunek dla przyrody i człowieka, dbałość o tradycję i najwyższą jakość produktu. Udało się! Wybraliśmy kameralną rodzinną uprawę na zachód od Kurytyby. Ostrokrzew dorasta tam w warunkach zupełnie innych niż na typowych plantacjach. Rozwija się na wpół dziko pośród górujących nad nim drzew araukarii chilijskiej. Te zapewniają roślinie cień, dzięki któremu liście yerby są duże, zdrowe i pełne życia. Susz z którego powstaje Verde Mate od razu trafia do chłodni. W ten sposób zachowuje swą soczyście zieloną barwę i organiczny trawiasty posmak. Choć brazylijczycy uwielbiają pylaste mieszanki zwane chimarrao, Verde Mate składa się wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych, grubo ciętych listków.

 

yerba mate leaves verde mate rosamonte brazil chimarrao
Zobaczcie, jak dorodne i soczyście zielone są liście ostrokrzewu uprawianego przez naszego brazylijskiego kontrahenta

Bogactwo smaków natury

Oferta Verde Mate jest bardzo bogata i stanowi owoc polsko-brazylijskiej wymiany doświadczeń. Znajdziecie tu zarówno klasykę znaną z południowoamerykańskich rynków, jak i nowatorskie fuzje. Do pierwszej grupy zaliczymy despaladę, yerby energetyczne z Guaraną, wersje z cytrusami oraz mieszanki funkcyjne typu Silueta i Mas IQ. Nieco inne są zaś Frutos Del Bosque z owocami z europejskich lasów czy np. La Potente, która oprócz dodatków typowo tropikalnych zawiera rodzimy akcent w postaci owocu jarzębiny. Wyróżnia się także Verde Mate Toasted. Soczyście zielone listki poddaliśmy prażeniu, co sprawia, że uwalniają unikatowy, przypominający czekoladę aromat. Łącznie, wariacji smakowych jest aż 15 – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

yerba verde mate rosamonte cejrowski
Gospodarstwo naszego kontrahenta jest domem także dla uroczych przedstawicieli fauny 🙂